Sık sorulan sorular


Genel

Neden pulmulier.com sanal mağazadan alışveriş yapmalıyım?

pulmulier.com sanal mağaza, Türkiye'de üretilen kumaş, nakış ve dikim kalitesi olarak üst seviye, son trend tesettür giyim ürünlerini sizler için bir araya getiriyor.

pulmulier.com sanal mağazada alışveriş limiti var mıdır?

pulmulier.com sanal mağazadan dilediğiniz adette ürün satın alabilirsiniz.

Siparişimin işleme konulduğunu nasıl öğrenebilirim?

Siparişinizi tamamladığınız zaman kayıtlı e-posta hesabınıza otomatik olarak konfirmasyon e-postası, kayıtlı cep telefonu numaranıza ise şiparişinizin her aşaması yönlendirilecektir.

Whatsapp yada telefon yoluyla sipariş verebilir miyim?

pulmulier.com sanal mağazamızda internet üzerinden veya whatsapp yoluyla sipariş alınmaktadır.

Ödeme

Kredi kartı detaylarım güvende midir?

Bilgilerinizin güvenliği bizim için çok önemli. pulmulier.com sanal mağaza kullanıcısı olarak ödemenizi güvenle yapabilirsiniz. Genel olarak web sitemizi hiçbir kişisel bilgi bırakmadan ziyaret edebilirsiniz. Ancak kişisel bilgileriniz ile ilgili bazı detayları talep ettiğimiz durumlar şu şekildedir:

 • 1. Üye olursanız
 • 2. Facebook ile giriş yaparsanız
 • 3. Haber bültenine kayıt olursanız
 • 4. Sipariş verirseniz

pulmulier.com sanal mağazada yukarıda belirtilen işlemleri gerçekleştirirken güvenlik prosedürleri şu şekildedir:

 • - Tüm kişisel datanız bilgisayarınızı kapatmadan önce şifrelenir ve internet üzerinden aktarılır. pulmulier.com online mağaza tüm bilgilerinizi güvenle şifrelemek üzere 256 bit şifreleme ile Secure Socket Layer (Güvenli Soket Katmanı) olarak adlandırılan SSL sertifikasını kullanır. Böylelikle siparişiniz, isminiz, adresiniz, kredi kartı vb. hesap detaylarınızı içeren şifrelenmiş bilgileriniz başkaları tarafından görüntülenemez. (Bakınız: https://tr.wikipedia.org/wiki/Transport_Layer_Security)
 • - Farklı pencerelerle çalıştığımız için ya da kullandığınız browser (tarayıcı) her zaman SSL bağlantısını gösteren bir mesaj göstermiyorsa her pencerede şifrelemeyi göremeyebilirsiniz. Ancak, siparişi tamamlama aşamasında kesinlikle bilgileriniz şifrelenir.
 • - Size ait tüm kişisel bilgileri internete bağlı olmayan bir bilgisayarda topluyoruz, bu sebeple size ait bilgilere bir model ağı üzerinden başka kişiler tarafından ulaşılması mümkün değildir.

Teslimat ve iade

Teslimat seçenekleri nelerdir?

Sipariniz 1-7 iş günü arasında Sürat kargo ile gönderilecektir. Pazar günleri verilen siparişler Pazartesi günü kargoya verilmeye başlanmaktadır. Resmi tatil günleri verilen siparişler, takip eden ilk iş günü kargoya verilmeye başlanmaktadır.

Siparişim seçmiş olduğum bir adrese yönlendirilebilir mi?

pulmulier.com sanal mağaza üzerinden vermiş olduğunuz siparişleri sizin dışınızda alternatif adreslere de gönderimini sağlayabilirsiniz.

Hangi bölgelere gönderim yapabiliyorsunuz?

pulmulier.com sanal mağaza sadece Türkiye sınırlarında hizmet vermektedir.

Teslimat süresi ne kadardır?

Siparişleriniz 1-7 iş günü içerisinde teslim kargoya edilir. Kargonuz yola çıktığı zaman bir konfirmasyon e-postası alacaksınız. Belirlenen bu kargo süreleri planlanan kargo süreleri olmakla beraber kargo firmasına bağlı olarak değişkenlik gösterebilir, kargonuz yaz-kış şartları göz önünde bulundurularak 1-5 iş günü içerisinde teslim edilebilir.

Siparişimin kargoya verildiğini nasıl öğrenebilirim?

Siparişiniz kargoya verildiği zaman size bir konfirmasyon e-postası yönlendireceğiz. Bu e-posta içerisinde yazan kargo takip numarası ile kargonuzu Sürat kargo internet sitesi üzerinden takip edebilirsiniz. Aynı zamanda siparişinizin kargoya verildiğini pulmulier.com sanal mağazadan üye girişi yaptıktan sonra Hesabım > Geçmiş siparişlerim bölümünden kontrol edebilirsiniz.

Ürünü iade etmek istediğimde ne yapmam gerekiyor?

Siparişinizin size ulaştığı günü takip eden 3 gün içerisinde, keyfi sebeplerle ürünü iade etmek istediğinizde kargo ücretini size aittir. Üründen kaynaklanan herhangi bir kusurdan dolayı yapacağınız iadelerde ise kargo ücretini yine size ait olmakla birlikte iade süreniz 3 iş gündür.

Ayrıca sitemizde yer alan ürünlerde değişim talebiniz bulunmakta ise değişim süreniz 7(yedi) iş günüdür. Aşağıda yer alan kriterler çerçevesinde, ürün iadesini sağlayabilirsiniz.

-İade etmek istediğinizde öncelikle 551 798 00 12 nolu whatsapp hattına bildiriniz.

-İade edeceğiniz ürünü, paketi hasar görmemiş, ürünün kullanılmamış hali ve tüm aksesuarlarıyla birlikte, SÜRAT KARGO ile gönderebilirsiniz.

-İadenizi gönderdikten sonra, gerekli olması halinde sizden SÜRAT KARGO'ya ait gönderi kodunuz talep edilebilir. Sorun yaşamamanız adına, gönderi kodunuzu lütfen saklayınız.

-İade bedeli, ürünlerin mal kabul birimine ulaştığı andan itibaren, öncelikle Pulmulier müşteri temsilcileri tarafından incelenecek, belirtilen şartlara uygun olup olmadığı araştırılacaktır. İade prosedürlerine uygun olan ürünlerin iadesi onaylanacak, ürün ücreti 14 iş günü içerisinde hesabınıza yatırılacaktır. Bu ücretin hesabınıza yansıması banka prosedürleri gereği 7-15 iş gününü bulabilmektedir.
Eğer ödemenizi "Kapıda Ödeme" olarak gerçekleştirmiş iseniz tarafımıza IBAN numarası, hesabın kime ait olduğu ve hangi bankaya ait olduğunu bildirmeniz gerekmektedir. Bildirim sürecinden sonra iadeniz 14 iş günü içerisinde gerçekleşecektir. Bankanıza bağlı olarak iadenizi hesabınızda veya kartınızda görmeniz, birkaç gün sürebilir.

Siparişinizde kullandığınız indirim kuponu varsa, iade işlemi esnasında hesabınıza yeniden tanımlanacaktır. Siparişinizin yapıldığı tarihte indirim kuponunda kalan kullanım süresi kadar süre, yapılacak iade işlemi ile yeniden başlayacaktır.

İade etme süresi kaç gündür?

pulmulier.com üyelerinin kanunen mesafeli sözleşmelere dair yönetmeliğe göre "Sebep Göstermeden Cayma Hakkı" 7 gündür.

Hangi ürünleri iade edemiyorum?

Ambalajı zarar görmüş faturasız ve kullanılmış ürünlerin iadesi gerçekleşmemektedir. Ayrıca indirimli ve kampanyalı ürünlerinde iadesi olmamaktadır.

İademi hangi adrese göndereceğim?

İade Adresi: Sürat kargo:1230434566 kod ile ptt kargo 402701574 müşteri numarasıdır. Adres yerrine geçmektedir.

İadede kargo masraflarını ben mi ödeyeceğim?

İade talebiyle www.pulmulier.com'a gönderdiğiniz ürünlerde (kusurlu/keyfi sebepler) kargo masrafları tarafınıza aittir.. Siparişinizi SÜRAT KARGO ile yukarıdaki adrese gönderebilirsiniz.

İade ettiğim ürünün geri ödemesi ne zaman yapılacak?

Ürünün iade şartlarına uygunluğu kontrol edildikten sonra www.pulmulier.com tarafından kredi kartınıza iade işlemi 14(on dört) iş günü içerisinde gerçekleştirilir. Bankanıza bağlı olarak, iadenizi kredi kartınızda görmeniz, bir kaç gün sürebilir. Bu süreç tamamen bankanıza bağlıdır ve www.pulmulier.com'un bankanıza müdahale etme hakkı yoktur.

Elime ulaşan ürün için beden/numara değişimi yapabilir miyim?

Sitemizden aldığınız ve kullanılmamış durumdaki ürünler için 7 gün içinde değişim yapılabilmektedir. Değişim ürününüz elimize ulaştıktan en kısa süre içerisinde tarafınıza gönderilecektir. Ürün değişimlerinde kargo ücretleri alıcıya aittir. Ürünün tarafımıza ulaşması için SÜRAT KARGO ile teslimat ücretinin ödenerek gönderilmesi gerekmektedir.

Elime geçen ürün kusurlu. Ne yapmam gerekiyor?

Ürünü iade süresi içerisinde tarafımıza göndermeniz halinde, gerekli kontroller yapılarak stoklarda bulunması durumunda ürün/ürünlerin değişimi yapılacaktır. Ürün/ürünlerin tedarikçi firma stoklarında olmaması durumunda siparişiniz iptal edilerek para iadesi işlemi gerçekleştirilecektir. İade işlemleri detayı için bkz. "Ürünü iade etmek istediğimde ne yapmam gerekiyor?"

Tutar iadesi neden parça parça yapılıyor?

Taksitli olarak satın almış olduğunuz ürüne ait bedelin, tamamı kredi kartınıza iade edilmekte ancak bankanız tarafından iadenin kredi kartınıza geri ödemesi, taksitli olarak kartınıza yansıtılmaktadır.

Sipariş teslimatında evde yoksam ne oluyor?

pulmulier.com sanal mağaza üzerinden yapmış olduğunuz alışverişlerde kargo teslimat sürecinde eğer evde bulunamamışsanız size bir not bırakılacaktır. Ardından maksimum 2 iş günü içerisinde kargonun bırakıldığı şubeden sizin tarafınızdan alınması gereklidir. Aksi takdirde ürünün iadesi pulmulier.com sanal mağazaya sağlanacaktır ve tarafınıza siparişinizin tutarı iade edilecektir.

Siparişimin hangi aşamada olduğunu nasıl öğrenebilirim?

Siparişinizin durumu değiştikçe size konfirmasyon e-postası yönlendireceğiz. pulmulier.com sanal mağazadan üye girişi yaptıktan sonra Hesabım > Geçmiş siparişlerim bölümünden kontrol edebilirsiniz.

pulmulier.com sanal mağazadan aldığım bir ürünü nasıl iade edebilirim?

Almış olduğunuz ürünü kullanılmamış ve etiketi ve faturası olması kaydıyla 14 gün içerisinde iade edebilirsiniz. Değişimler bir kereye mahsus olup, ikinci kez değişim yapılmamaktadır. Bu süre ürününüzün size teslim edildiği tarihten itibaren başlar. Ürün iadesi yaparken ürününüzle beraber gelen faturanızdaki iade bölümünü doldurunuz. Değişim ve iade kargo bedeli (SÜRAT KARGO - 4.50TL) (PTT KARGO - 10.5TL) müşteri tarafından karşılanacaktır. İade edilen ürünün kampanyalı ürün olmaması ve Sürat kargo ile göndermeniz gerekmektedir.

Kampanyalı ürünlerde iade kabul edilmemektedir.

Site kullanımı

pulmulier.com sanal mağaza ile nasıl irtibata geçebilirim?

pulmulier.com sanal mağaza ve siparişleriniz ile ilgili sorularınız için Müşteri hizmetleri ile iletişime geçebilirsiniz.

E-posta [email protected]

Telefon TR +90 (552) 657 50 46

pulmulier.com sanal mağazayı kullanabilmek için teknik olarak sahip olmam gereken teknik altyapı nedir?

Browser (Tarayıcı) ayarları: pulmulier.com online mağazadaki ürünlerin en doğru görünümlerini elde etmek ve sitenin genel fonksiyonların tam doğru çalışması için, internet Explorer versiyon 9 veya diğer tüm tarayıcılardan herhangi birini kullanmanız tavsiye edilir. Maksimum kaliteli görünüm için Javascript uygulamalarını aktive etmeniz gerekir.

Ekran çözünürlüğü: pulmulier.com sanal mağazayı düzgün görüntüleyebilmek için, ekran ayarlarınızı en az 1024 x 768 pixel değerlerine eayarlamanız tavsiye edilir.

Üyelik bilgileri

Neden pulmulier.com sanal mağazada hesap oluşturmalıyım?

pulmulier.com sanal mağaza kullanıcı hesabı oluşturmanın birçok faydası var:

 • - Hızlı ve kolay sipariş için bilgilerinizi kaydeder.
 • - Favori ürünlerinizi arkadaşlarınız ve aileniz ile paylaşmak için bir liste oluşturabilirsiniz.
 • - pulmulier.com sanal mağazanın sunmuş olduğu özel fırsatlardan yararlanabilirsiniz.
 • - Etkinliklerimizden haberdar olabilirsiniz.
 • - Sipariş geçmişinize bakabilir ve siparişinizin durumunu takip edebilirsiniz.
 • - Tüm teslimat adres bilgilerinizi kaydedebilirsiniz.
Kişisel bilgilerimi ne için kullanıyorsunuz?

Vermiş olduğunuz bu bilgiler size daha iyi hizmet verebilmek ve özel tekliflerimizi size ulaştırmak için kullanılacaktır. pulmulier.com sanal mağaza, size ait bilgileri güvenli biçimde saklamaktadır. Dolayısıyla söz konusu bilgilerin herhangi bir kayıba, suistimale ya da değişikliğe karşı korunması için gerekli tüm önlemleri almaktadır. pulmulier.com'un, gerekli hizmeti size ulaştırmak için bilgilerinize erişimi olan sözleşmesel ortakları, sözleşmesel yükümlülükleri çerçevesinde bu bilgileri gizli tutmak ve başka hiçbir amaçla kullanmamakla yükümlüdür.

Haber bülteni üyeliğimi iptal etmek için ne yapmalıyım?

pulmulier.com sanal mağaza haber bülteni uygulamasından daha fazla e-posta ve SMS almak istemiyorsanız, pulmulier.com sanal mağazaya üye girişi yaptıktan sonra Hesabım > Profil bölümünde "Kampanyalardan haberdar olmak için elektronik ileti ve sms almak istiyorum." kutucuğundaki tiki kaldırınız.

Siparişim onaylandıktan sonra değişiklik yapabilir miyim?

Siparişiniz onaylandığı andan itibaren siparişinizle alakalı sepet güncelleme ve diğer işlemleri pulmulier.com sanal mağazadan gerçekleştiremezsiniz. Bu işlemleri gerçekleştirmek için müşteri hizmetleri ile iletişime geçmelisiniz.

Alışverişe devam et